top of page

Yazılım Varlık ve Lisans Yönetimi

mosacademylogo.png

Yazılım Varlık ve Lisans Yönetimi Hakkında Genel Bilgiler

 

Yazılım lisansları ve bakım maliyetleri genellikle yıllık BT bütçesinin önemli bir bölümünü oluşturur. Yazılım varlıklarının etkin yönetimi, kontrolü ve korunması, değerlerini optimize etmek ve yazılım lisansı uyumluluğuyla ilişkili riski yönetmek çok önemlidir.

 

Ancak, yazılım varlıkları genellikle iyi izlenmez, birçok kuruluş lisans durumlarının ödedikleri fiyatın üstünde mi yoksa altında mı olduğunu bilmez, bu da önemli tanınmayan yükümlülüklere veya kullanılmayan (boşta) ürünlere neden olur. Yazılım varlıklarının yönetimini optimize etmek, olumlu sonuçlar elde etmeye ve istenmeyen sürprizlerden kaçınmaya yardımcı olabilir.

 

Çoğu zaman, yazılım varlıklarının satın alınması, kurulumu, taşınması, yenilenmesi ve imha edilmesi süreçlerinde birçok farklı işlev yer alır. Etkisiz yönetişim, standardizasyon eksikliği ve otomatik yenileme ve karmaşık yazılım düzenlemeleri aşırı maliyetlere, gerekli yatırımlara ve aşırı lisanslamaya neden olabilir. Pek çok kuruluş, diğer ürün ve hizmet donanımlarıyla birlikte gelen yazılımlar, çok çeşitli yazılım lisanslama terminolojisi ve ürünün kullanım koşullarını belirleyen karmaşık yazılım kuralları gibi karmaşık lisans sorunlarına aşina değildir. Yazılım varlıklarının fiziksel olarak izlenmesinin yanı sıra, kuruluş tarafından kullanılan her bir yazılım ürününün sözleşmenin genel şartlarına göre optimizasyonu ve yönetimi tamamen farklı bir görevdir.

 

Sonuç olarak, finansal, yasal ve düzenleyici konular veya aşırı lisanslama açısından şirketiniz için önemli riskler vardır. İyi kontrol edilen BT departmanlarında bile, lisanssız yazılımlar, onaylanmamış satın almalar veya dağıtım kuralları hakkındaki basit yanlış anlamalar, yazılım şirketleri bunları denetleyene kadar genellikle yıllarca fark edilmez.

 

Bu durumda, MOS Academy'nin Yazılım Varlık Yönetimi (SAM) hizmetleri size yardımcı olacaktır. Uzmanlarımız lisans optimizasyonu, finansal ve uyumluluk riskinin azaltılması ve birçok yazılım varlığı için yazılım varlıklarının kontrolü için hizmetler sağlar.

sap-advisory-services-it-landscape-servi

MOS Academy, yazılım varlık yönetimi sisteminizin etkinliği için geniş bir hizmet yelpazesi sunar.

Bu hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Yazılım Varlık Yönetimi

  • Yaşam Döngüsü

  • Yazılım Varlık Yönetimi Süreci İyileştirme Değerlendirmesinin Kurulması

  • Mevcut Lisans Pozisyonu Belirleme ve SAM Otomasyon Araçlarının Uyarlanması

  • Lisans Optimizasyon Fırsatlarının Belirlenmesi

SAP Lisans Yönetimi

Yazılım lisansları ve bakım maliyetleri genellikle yıllık BT bütçesinin önemli bir bölümünü oluşturur. Yazılım varlıklarının etkin yönetimi, kontrolü ve korunması, değerlerini optimize etmek ve yazılım lisansı uyumluluğuyla ilişkili riski yönetmek çok önemlidir.

Hizmetlerimiz

 

  • SAP Lisans Pozisyonu ve Optimizasyonu

  • Yazılım Varlık Yönetimi (SAM) Teknolojilerinin Kullanımı

  • SWAP Analizi

  • SAP Yetkilendirme Değerlendirmesi ve Optimizasyonu

 

Smart Track

 ​

Alman Ortağımız USU(Aspera)'nun ödüllü Yazılım Varlık Yönetimi aracı, uyum ve tasarruf için önemli bilgiler sağlar ve 12 ayın altındaki lisans maliyetlerinde% 30'a kadar tasarruf sağlar.

 

SmartTrack'i kullanmaya başladığınız ilk yılda, şirketiniz yatırımlarından tam bir getiri elde edecektir. Aslında, birçok müşteri 3 yıllık bir dönemde% 300 yatırım getirisi elde ediyor.

 

USU (Aspera) uygulamasının ilk yılında nasıl tam bir yatırım getirisi sağlayabileceğini görmek için lütfen buraya tıklayınız.

Sizde yazılım varlık ve lisans yönetimi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

"Her şey mümkün olduğunca sadeleştirilmeli, fakat basitleştirilmemelidir."
Albert Einstein

bottom of page