top of page

Microsoft Azure Maliyetlerini Nasıl Kontrol Edebilirim?

Microsoft Azure ortamınızdan en iyi şekilde yararlanmak göründüğü kadar zor değil. Varlıklarınızın faaliyetlerini haftalık veya aylık olarak izleyin, maliyetlerin nasıl geliştiğini izleyin ve lisanslama seçeneklerinizi öğrenin. Kısacası, bilgi işlem kapasitesi yönetimi, Microsoft lisanslama yatırımınızı en üst düzeye çıkarmak için denenmiş ve doğrulanmış tek stratejidir.

Kullanımı izleyin ve iş ihtiyaçlarına göre ayarlayın Kullanım izleme, yazılım lisansı yönetiminde o kadar temeldir ki, kulağa daha havalı ve daha hareketli görünen bir araç veya strateji arayışında bazen onu gözden kaçırırız. Ama işe yarıyor ve yapmalısın.

Bu basit soruları cevaplamayı hedefleyin:

Ne kullanıyorum? Ne sıklıkla kullanıyorum? Yüksek ve düşük kullanom seviyelerim nelerdir? Bunu yaparken, Microsoft Azure sözleşmenizi ayarlamanız, bir BYOL senaryosuysa bir lisansı yeniden toplamanız veya sanal makineler veya sunucu kapasitesini döndürmeniz veya yavaşlatmanız gerekiyorsa tam olarak nereye bakmanız gerektiğini bileceksiniz. Ve işletim sistemlerinden, veritabanlarından veya uygulamalardan bahsetmemizin bir önemi yok. Bu önemli yazılım lisans yönetimi sorularının yanıtları, tüm maliyetten kaçınma ve maliyet azaltma programlarınız ve stratejileriniz için başlangıç noktasıdır.

Azure lisanslama maliyetlerinizin gelişimini izleyin Microsoft Azure lisanslama maliyetlerinizin bir sözleşmenin ömrü boyunca tutarlı kalması pek olası değildir. Bu normal olsa da, dalgalanmalara neyin sebep olduğunu, bütçe dahilinde olup olmadıklarını ve iş ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını anlamak isteyeceksiniz.

Bir kullanımı açıklayamıyorsanız, hatta Microsoft Azure lisanslama maliyetlerinizin neden değişmediğini açıklayamıyorsanız, yazılım lisansı uyumluluk sorunlarına veya aşırı harcamaya yol açabilecek bir sorununuz var demektir. Maliyetlerin nereden kaynaklandığını ve nasıl değiştiğini bilmek, işletmeniz ve altyapı ihtiyaçlarınız için doğru lisansı almanın en iyi yoludur.

Hangi Microsoft Azure lisanslarına sahip olduğunuzu öğrenin Çoğu şirket ve kuruluş gibi işletmeniz de muhtemelen bu benzeri görülmemiş küresel salgın sırasında çalışanlarınızı güvende tutmanın yollarını arıyor. Çoğu zaman zorlayıcı olsa bile bu övgüye değer. Lisanslarınızı anlamak, bu zorlukların çoğunu hızlı ve kolay bir şekilde çözmenize yardımcı olabilir. Maliyetten kaçınma için sahip olduğunuzu bilmediğiniz fırsatlar bile bulabilirsiniz. Küresel evde daha güvenli girişimlerle, belirli bilgi işlem örneklerini buluta taşımak mantıklıdır.

Sahip olduğunuz Microsoft Yazılım Güvencesi kapsamına bağlı olarak, yalnızca tek bir çekirdek için bir lisansla bulutta genişletilmiş kapasiteye hak kazanabilirsiniz. Dahili işbirliği araçlarınıza olan talep artıyorsa bu yararlı olabilir.

Bu lisans seçenekleri ve yetkileri, ortamınızı önemli ölçüde daha esnek hale getirir ve değişen iş ve çalışma koşullarına hızlı ve uygun şekilde yanıt vermenize olanak tanır.

Hızlı yanıt ekibinizi oluşturun İşletmenizi yazılım ve altyapı olanaklarıyla güçlendirin ve Azure yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanın. SmartTrack gibi bir yazılım lisansı yönetim aracı, sözleşmelerinizi saklar, hangi lisanslara sahip olduğunuzu ve hangilerinin Yazılım Güvencesi kapsamında olduğunu bilir, böylece seçeneklerinizin neler olduğunu hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Hızlı yanıt ekibinizin önemli bir parçasıdır, size hızlı bir şekilde seçenekler sunar ve lisans senaryolarını simüle eder.

Comments


Öne Çıkan Gönderiler
Etiketlere Göre Arayın
Bizi Takip Edin
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page